herb Dinamo Ottakring
FC Polska Wien   Dinamo Ottakring

2014-10-26, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Przed rozpoczęciem meczu już znaliśmy wynik naszego największego rywala w walce o awans i wiedzieliśmy, że poza wygraną musimy strzelić dużo goli. Już w 9 minucie Mariusz Kozyra otworzył worek z bramkami i przekładając sobie piłkę na prawą nogę pokonał interweniującego bramkarza. W 30 minucie Łukasz Filip doskonale znalazł się w polu karnym i strzałem wewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w bramce. Następnie zrobiło się troszkę nerwowo gdyż przeciwnik zgłaszał co chwilę sędziemu nasze niesportowe zachowanie (słownictwo) jedna kompletnie pomijając fakt, że sami w swoim języku używali jeszcze gorszych wyrazów. Efektem były dwie żółte kartki, po jednej dla każdej ze stron gdy kapitan Wojtek Bogacz wdał się w dyskusję z zawodnikiem Dinama. Najlepiej jak mogliśmy odpowiedzieliśmy na boisku. W 40 minucie Mario podwyższył na 3-0 a gdy minutę później świetnym strzałem lewą nogą w "krótki" róg popisał się Romek Pałys wynik brzmiał 4-0 i do szatni zeszliśmy w idealnych nastrojach. Drugą połowę bardzo dobrze zaczął przeciwnik a my daliśmy się zepchnąć do defensywy. To powodowało wiele błędów, które mogły skończyć się stratą bramki. Gdy w 57 minucie atakowany Sławek Biel stracił na chwilę panowanie nad sobą i otrzymał żółtą kartkę zaczęło być nerwowo w całej drużynie. Jednak jak w pierwszej połowie - zespół odpowiedział akcją kilkupodaniową a w swoim stylu technicznym strzałem Bartek Dołubizna podwyższył na 5-0. W 76 minucie goście zdołali wykorzystać kolejny błąd w naszej obronie i zdobyli bramkę na 5-1. Odpowiedź błyskawiczna bo minutę później akcję z lewej strony zamknął Norbert Wielocha, który pojawił się na boisku za Romka Pałysa. W 81 minucie hat-tricka skompletował Mariusz Kozyra gdy w zamieszaniu podbramkowym wpakował futbolówkę do siatki. 7-1 i jeszcze tylko jedna bramką aby wyprzedzić Eintracht w tabeli. Niestety jeden sędzia na boisku i do tego słaby powoduje, że tracimy bramkę na 7-2. Zawodnik Dinama był na 4-5 metrowym spalonym, był zaskoczony bardziej niż my bo prawie zatrzymał się przed bramkarzem. Jednak w skutek braku reakcji arbitra minął Boruca i zdobył gola. w ostatniej minucie wynik ustalił Norbert Wielocha kolejny raz świetnie zamykając akcję skrzydłem. Wygrana 8-2 i kolejny mecz z Eintrachtem, bądźcie z nami koniecznie bo to będzie spotkanie o szczyt tabeli. Po tym meczu nie będziemy już patrzeć na ilość bramek tylko punktów. Do zobaczenia ! Wielkie dzięki dla kibiców, szczególnie tych najmłodszych, że zostali i pomogli nam dopingiem i swoją obecnością odnieść to zwycięstwo :)