herb Srbija Wien
Srbija Wien   FC Polska Wien

2016-05-21, 17:30

Czas spotkania: 90 min.

W pierwszych 15 minutach Polacy mieli kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola ale udało się wykorzystać tylko jedną. Mecz zapowiadał się jako bardzo ciężki i może dlatego łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich była elementem dekoncentrującym naszych zawodników. Szybko uzyskane prowadzenie przez Romka Pałysa zostało odrobione w 35 minucie gdy gospodarze zdobyli swojego pierwszego gola w tym meczu. W pierwszej połowie sędzia także postanowił zapisać się w historii tego meczu. Kilka jego decyzji budziło uśmiech politowania ale nieuznanie bramki dla FCP pod koniec pierwszej odsłony to już malutki skandal. W drugiej połowie sędzia postanowił "naprawić" swój błąd popełniając drugi. Otóż podyktował Polakom rzut karny. Po raz kolejny skutecznym egzekutorem okazał się Romek wyprowadzając zespół na kolejne prowadzenie. mimo kilku kolejnych okazji nie potrafiliśmy podwyższyć prowadzenia a przeciwnik kontrował i robił to na tyle skutecznie, że do prowadził najpierw do wyrównania a kilkanaście minut przed końcem spotkania osiągnął cel i zgarnął cenne trzy punkty. Ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku zagramy z Blau Weiss Wien, z którym mieliśmy walczyć o awans. Nam się nie udało, przeciwnik jest vice liderem ale ponieważ Srbija nie może awansować z braku rezerw to "niebiescy" są pierwszymi kandydatami. Nie zmienia to faktu, że zespół chce się pożegnać z publicznością wygraną a gościom pokazać, że z biało - czerwonymi gra się trudno bez względu na pozycję w tabeli. Zapraszamy na stadion, ostatni raz w tym sezonie ligowym.

herb FC Polska Wien Informacje o kadrze FC Polska Wien

1. Sławek Biel ??ta kartka