herb Gartenstadt
FC Polska Wien   Gartenstadt

2015-11-08, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Pożegnanie z rundą jesienną wypadło znakomicie. Przede wszystkim w drugiej połowie. O pierwszej należy wspomnieć tyle, że się odbyła. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył Rafał Knapik celnym uderzeniem głową. Dużo było w tym okresie walki, której efektem aż cztery żółte kartki, po dwie dla każdej drużyny. W drugiej połowie na placu pojawił się Jakub Ziemianek, który zrobił rzecz rzadko spotykaną. Otóż w przeciągu 45 minut zdobył trzy bramki, dostał żółtą kartkę za krytykę sędziego, której dopuścił się jeden z kibiców a pod sam koniec spotkania sfaulował obrońcę kończąc spotkanie z czerwoną kartką. Tak barwnego spotkania dawno nikt w naszym zespole nie odnotował :) Współpraca Kuby i Romka układała się znakomicie. Pewna postawa linii defensywnej wybijała z uderzenia przeciwnika. Nareszcie dużo lepiej zaprezentowała się druga linia, która zaczęła stwarzać sytuacje podbramkowe a także pomagać defensorom. Swoją drugą bramkę zdobył także Rafał Knapik, który ponownie głową wykończył świetną akcję Mateusza Piecucha. Jak zwykle dynamiczny na skrzydle był Romek Pałys, którego przeciwnik nie mógł zatrzymać inaczej niż faulem. Zdobyliśmy zasłużone trzy punkty a nasz rywal w walce o Ratusz przegrywał 3-0 gdy mecz został przerwany z powodu niesportowego zachowania. Najprawdopodobniej wynik zostanie zweryfikowany jako walkower dla Wiener Akademik co spowoduje, że przewaga lidera nad Polakami stopniała do 5 punktów. Wiosną czeka nas pasjonująca walka o mistrzostwo. Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za doping i wsparcie. Do zobaczenia w marcu !! :)

herb FC Polska Wien Informacje o kadrze FC Polska Wien

1. Sławek Biel
2. Norbert Wielocha  zmiana 70" Robert Laszcz  (1 asysta)