herb Blau Weiss Wien
Blau Weiss Wien   FC Polska Wien

2015-11-01, 12:30

Czas spotkania: 90 min.

Spotkanie na szczycie, mecz o 6 punktów, walka do upadłego. Tak można było reklamować ten mecz. Zagraliśmy na naturalnej trawie boiska w 3 becyrku. Biało - czerwoni pierwszą połowę zagrali niestety mało efektywnie. Kilka mało precyzyjnych strzałów to zbyt mało aby móc wygrać na boisku lidera. Gospodarze zakładali wysoki pressing i kilka razy przyniosło to pożądany efekt. Obrona FC Polska Wien funkcjonowała jednak na tyle dobrze, że goście nie zdołali zdobyć gola. Stan taki trwał do 20 minuty gdy w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Semir Kovacević i pokonał naszego bramkarza. Druga połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu przede wszystkim w ofensywie. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych a bramkarz przeciwnika zaczął mieć więcej pracy. Gospodarze groźnie kontrowali i bardzo mocno zaostrzyli grę czego dowodem są 4 żółte kartki i przynajmniej jedna czerwona, której sędzia nie pokazał, Swoją drogą wysyłanie na mecz lidera z vice liderem trójki sędziowskiej w wieku 18-21 lat to żart. Pod koniec spotkania przeciwnik bardzo mądrze utrzymywał się przy piłce wytrącając nas z uderzenia. Zagraliśmy tak dobrze jak potrafiliśmy ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby jednego. Przeciwnik nie wykorzystał dwóch stuprocentowych sytuacji ale porzekadło o sytuacjach, które się mszczą nie sprawdziło się w tym meczu. Po tej kolejce spadliśmy na trzecie miejsce w tabeli, mamy już osiem punktów straty do lidera i jeden do Srbij ale dokładnie pamiętamy poprzedni sezon, w którym wyprzedziliśmy prowadzący wtedy Eintracht aż o 14 punktów. Dopóki piłka w grze - FC Polska nie podda się !! Już za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej, zagramy na naszym boisku, serdecznie zapraszamy na stadion.

herb FC Polska Wien Informacje o kadrze FC Polska Wien

1. Sławek Biel