herb FC Polska Wien
Jedlesee   FC Polska Wien

2015-10-04, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

Pierwsi wyjątkowo wyszli na boisko reprezentanci pierwszej drużyny. Zaczęło się od małego trzęsienia ziemi gdyż już w 6 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska źle wybił jeden z obrońców, piłka trafiła w słupek własnej bramki a przy dobitce bezradna już była cała drużyna. Wstrząsy wtórne nadeszły już w 17 minucie gdy źle pilnowany pomocnik drużyny Jedlesee chciał dośrodkować a piłka schodząc mu z nogi kompletnie zaskoczyła naszego bramkarza. Mieliśmy 2-0 i faworyt był na kolanach. Polacy szybko jednak otrząsnęli się z letargu. W 26 minucie w pole karne wpadł Romek Pałys a obrońca wykonując wślizg trafił w nogi napastnika FCP. Sędzia główny skonsultować musiał się jeszcze z asystentem, ten potwierdził: rzut karny dla Polaków. Sam poszkodowany idealnie wykonał "jedenastkę" i goście zdobyli gola kontaktowego. Sześć minut później był już remis. Wyrównał Mariusz Kozyra po podaniu Romka Pałysa. To nie był jeszcze koniec emocji w pierwszej połowie. W 43 minucie ponownie Jakub Ziemianek pokonał bramkarza gospodarzy. Dobrym uderzeniem głową zakończył dośrodkowanie z lewej strony boiska wykonane znowu przez Romka. Pierwsze 45 minut to prawdziwy rollercoaster. Z 0-2 wyszliśmy na 3-2 !! Po przerwie goście dość szybko niestety wyrównali. W 60 minucie zawodnik gospodarzy pokonał Sławka Biela. Na kolejną bramkę czekaliśmy kwadrans. W 75 minucie Mariusz Kozyra drugi raz okazał się lepszy od golkipera Jedlesee. Polacy wygrywali 4-3 a mecz zbliżał się do końca. Niestety tym razem do końca grał przeciwnik. Po błędzie w komunikacji obrońca i bramkarz biało - czerwonych minęli się z piłką a ta wpadła do naszej siatki. 4-4 i sędzia kończy mecz. Kolejny wyjazdowy remis i kolejne stracone 2 punkty. Już w niedzielę o 16.00 musimy odnieść zwycięstwo aby poprawić sobie i kibicom humory. Do zobaczenia na stadionie.