Nowy sezon rozpoczęty!

• autor: k.krebs, 2017-09-04 16:45

Nowy sezon rozpoczeliśmy od spotkań zespołów seniorskich.

Fc Polska (rezerwy) 4:4 Grasshoppers Westwien (rezerwy)

Lukas Kout 20` , Marcin Kołodziej 76` , 78` , Radosław Droszcz 90+2

Wynik spotkania w pełni sprawiedliwy, chociaż wydawało się, że rozpoczniemy sezon od porażki. Od początku meczu obydwie drużyny były bardzo aktywne. Zarówno my, jak i przeciwnik próbowaliśmy gry po ziemi wyprowadzając piłkę spod własnej bramki. Dzięki pressingowi udało nam się jednak zmusić rywala do gry górnymi piłkami, które przegrywali. Po jednym z odbiorów w środkowej strefie zagraliśmy kilka piłek, rozciągając szyki obronne rywala. Ostatnie podanie na środek pola karnego otrzymał Lukas Kout, który oszukując rywali wpakował piłkę do siatki. Po tej bramce przeciwnik się obudził i miał kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale udało mu się wykorzystać tylko jedną z nich. Na przerwę schodzimy przy stanie 1:1. Po przerwie przeciwnik kontynuował natarcie strzelając 2 bramki. Kiedy przeciwnik był już pewny swego, udało się doprowadzić do wyrównania po strzałach Marcina Kołodzieja. Mimo tego skuteczny tego dnia napastnik gości, po raz kolejny wyprowadził przeciwnika na prowadzenie. W 92 minucie jednak zakotłowało się pod bramką grasshoppers i udało nam się, wbić piłkę do bramki wyrównując stan meczu. Mecz ciekawy, dużo walki, bramek i sytuacji podbramkowych.

Deutsch

Beide Mannschaften waren von Anfang an sehr Aktiv und haben versucht mit kurze Pässe an Gegnerische Seite zu gelangen. Mit dem Pressing haben wir aber der Gegner gezwungen mit längere Bälle zu spielen. Nach einem Ballgewinn im Mittelfeld und mit paar guten Ballkontakte war Lukas Kout gut bedient in 16er raum 1:0 ! Nach Torverlust ist Gegner wach geworden und hat paar Situationen gehabt. Zum Glück haben die Grasshoppers nur ein Tor geschafftt. Nach der Pause war der Gegner weiter besser drauf und es folgten 2 weitere Tore 1:3! Gegnerische Mannschaft hat dann bisschen lockerer gespielt was wir ausgenutzt haben mit 2 Tore von Marcin Kołodziej. Leider haben wir dann wieder ein Tor bekommen. In der letzte Minute aber nach viel wirbel in Gegnerische Strafraum haben wir den Ausgleichstor geschafft.

Fc Polska  0:6 Grasshoppers Westwien

Co tu dużo pisać, mecz nieudany w naszym wykonaniu. Mimo paru dobrych okazji zawiodła skuteczność, innym razem bramkarz gości bronił dobre strzały naszej drużyny. Sędzia również nie pomagał, karząc naszych graczy dwiema czerwonymi kartkami lub gwiżdżąc w dziwnych momentach. Mimo puszczonych 6 bramek całkiem dobrze zaprezentował się bramkarz drużyny rezerw Manuel Lapacek broniąc między innymi rzut karny. Drużyna walczyła, starała się, ale tego dnia po prostu nic nie chciało wpaść. Najbliższa okazja, żeby się zrehabilitować już w najbliższą niedzielę o godzinie 16-tej na obiekcie Inzersdorfer Jugend SC w 23 becyrku.

Deutsch

Da gibt es eigentlich nicht viel zu schreiben. Kein guter Match von unsere Seite. Trotzt paar Gelegenheiten, hat unsere Mannschaft kein Tor gemacht. Wir waren nicht effizient und paar Mal hat gegnerische Tormann gute Leistung gezeigt. Schiri hat auch nicht geholfen und hat unseren Spielern zwei Rote Karten gezeigt. In unserem Team war der Tormann Manuel Lapacek aber auch in guter Verfassung und er hat im paar Situationen gut reagiert z.B. beim Strafstoß für Gäste. Wir haben gekämpft, probiert aber es wollte einfach kein Tor für uns fallen. Nächste Möglichkeit Punkte zu holen schon am kommende Sonntag um 16 Uhr beim Inzersdorfer Jugend SC.