Dzieciaki na medal

• autor: kratinho83, 2015-09-14 15:21

To był pierwszy weekend, w którym nasze zespoły zagrały na obcych boiskach. Z jakim skutkiem ? Zapraszamy do czytania :)

U8

DSG Torpedo - FC Polska Wien 10-6 bramki: Aleksander Wierzba x4, Piotrek Opałko, Julia Urban.

Skład: Julia Urban, Oliver Ocieczek, Piotrek Opałko, Aleksander Wierzba, Sebastian Bujok, Florian Jarosz.

Sekcja U8 w bardzo okrojonym składzie pokazała, że drzemie w nich potencjał, który przy zaangażowaniu w treningi musi zaowocować dobrymi wynikami w przyszłości. W niedzielny poranek świetnie rozpoczęliśmy spotkanie i do przerwy po bramkach Aleksandra Wierzby prowadziliśmy 3:0. Druga połowa obfitowała w wiele więcej sytuacji bramkowych i tychże bramek było kilkukrotnie więcej. Przeciwnik strzelił nam ich aż 10, a my dołożyliśmy do dorobku z pierwszej połowy kolejne 3. Ich autorami byli: Julia Urban, Piotrek Opałko oraz ponownie Aleks Wierzba. Cała drużyna pokazała, że drzemie w nich wola walki i chęć zdobywania jak największej liczby bramek. Z tyłu na wyróżnienie zasługuje Piotrek Opałko, który na pozycji stopera zagrał bardzo dobre spotkanie. Brawa również dla Julki, która połowę meczu zagrała na bramce, a drugą połowę w polu. Gratulacje dla całego zespołu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w barwach FCP Wien !!

U9

DSG Torpedo - FC Polska Wien 7-18 (4-9) Bramki: Maks Olejnik 11, Oliwier Szewczyk 2, Dominik Kacprzak 2, Jacek Droszcz 2, Laura Sromek

Skład: Dawid Ciepielowski, Kacper Staśto, Laura Sromek, Daniel Partyka, Maks Olejnik, Dominik Kacprzak, Oliwier Szewczyk, Jacek Droszcz, Bartek Piekarz, Oliver Pudo, Nataniel Chamielec

Kolejny mecz i kolejne wyzwania - pierwsza połowa mimo wysokiego wyniku nie była dobra w naszym wykonaniu. Bramki zdobywaliśmy głównie po zamieszaniu podbramkowym a strzały były wymuszane i wyglądały na przypadkowe. Na plus należy zapisać świetne dogrania z rzutów różnych Dominika Kacprzaka, które strzałami głową na gole zamieniał najniższy na boisku Maks Olejnik. Chaotyczna gra w obronie spowodowała, że straciliśmy kilka niepotrzebnych bramek. Lepsze decyzję, mniej skomplikowane dawałyby dużo lepszy efekt. Do przerwy wynik brzmiał 9-4 dla biało - czerwonych. W drugiej połowie niby strzeliliśmy tyle samo bramek, straciliśmy również tyle samo jednak te bramki padały już po przemyślanych akcjach skrzydłem, po dograniach do wbiegających partnerów. Piłka częściej krążyła między zawodnikami niż w pierwszej części co oglądało się już znacznie lepiej. Okazale wygląda zdobycz bramkowa Maksa (11 goli) jednak jak przystało na kapitana Dominik także pokazał dobrą grę zaliczając 2 bramki i aż 7 asyst. Dwoją pierwszą bramkę w sezonie zdobyła Laura a Oli Szewczyk dołożył dwa trafienia. Szczególnie drugie było ciekawe. Jako jedyny zaatakował obrońcę przeciwnika a ten pospiesznie wybijając nabił naszego pomocnika i piłka wylądowała w bramce. Przypadek - mógłby ktoś powiedzieć ale gdyby nie zadziorność i ambicja, piłka nie miałaby się od czego odbić. Gratulacje dla Nataniela, który dołączył do nas w przerwie wakacyjnej. Debiuty nigdy nie są łatwe a tym razem wyglądało to całkiem przyjemnie.

U11

DSG Torpedo - FC Polska Wien–1:3 (0:0)  bramki: Adrian Kołodziej x2. Oliwier Pierz

Skład:, Emedole Nathan, Kawa Florian, Jagła Filip, Kołodziej Adrian, Trąbiński Karol, Wróbel Dawid, Blaszak Szymon, Pierz Oliwier, Gąsiorowski Daniel, Piekarz Seweryn, Kacprzak Dominik, Olejnik Maksymilian, Krawczyk Filip, Mordarski Dominik.

Spotkania z Torpedo zawsze trzymają do końca w napięciu. Poprzednie mecze wygrywaliśmy różnicą jednej bramki. Tym razem udało nam się wygrać 3:1, ale jak zwykle mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa pokazała, że nie służą nam tak wczesne pobudki. Każdy z zawodników był bardzo ospały, a spotkanie wyglądał zdecydowanie odmiennie od tego z zeszłego tygodnia. Na szczęście po bardzo słabej pierwszej połowie zawodnicy FCP Wien pokazali, że potrafią zebrać siły i ambitnie podejść do przeciwnika. Akcję zaczęły przypominać grę w piłkę nożną, zawodnicy biegali po boisku zdecydowanie żwawiej oraz co najważniejsze pilnowali swoich pozycji na boisku. W końcu przełamanie zaliczył Adrian Kołodziej, który w 40 minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Autorem następnej bramki był Oliwier Pierz (asysta Adrian). Wynik spotkania na 3:1 ustalił ponownie Adrian. Obydwie drużyny miały jeszcze po kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, ale na posterunku stali bramkarze FCP Wien  oraz Torpedo. Wynik cieszy, styl i zaangażowanie z pierwszej połowy wymaga zdecydowanej poprawy. Wierze, że już w następnym spotkaniu udowodnimy, że jesteśmy zespołem, który potrafi coś więcej niż tylko wykopać piłkę do przodu.