statystyki szczegółowe

Aktualności

Dwa mecze, dwie wygrane

• autor: kratinho83, 2015-05-03 17:07

W długi weekend majowy swoje ligowe mecze zagrały tylko dwie nasze drużyny - U8 i seniorzy. Przeciwnik zespołu U10 nie przyjechał. Jednak jego piłkarze zagrali sparing z SC Wollers i wygrali 7-4. O meczach ligowych czytajcie niżej.

U8

FC Polska Wien - Ankerbrot 9-5 (4-2) bramki: Dominik Kacprzak 2, Olivier Szewczyk 3, Oliwer Pudo 2, Laura Sromek, Maksymilian Olejnik

Skład: Dawid Ciepielowski, Daniel Partyka, Laura Sromek, Dominik Kacprzak, Aleksander Wierzba, Piotr Opałko, Maksymilian Olejnik, Olivier Szewczyk, Oliwer Pudo

Po serii dwóch przegranych meczy liczyliśmy na przełamanie złej passy. Przeciwnik wydawał się do tego idealny. Mecz zaczęliśmy ospale a dwie pierwsze bramki były bardziej dziełem przypadku niż zaplanowanego działania. Ogólnie o pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła a wynik brzmiał 4-2 dla Polaków. Po przerwie widzieliśmy już całkiem fajną i przemyślaną grę z dobrą ilością podań, wieloma sytuacjami podbramkowymi i dużo pewniejszą grą w obronie. Tego dnia nasz najlepszy strzelec Maks zamienił się w podającego. Zaliczył aż 5 asyst przy bramkach Dominika (2) i Oliviera Szewczyka (3). Miło była patrzeć jak cały zespół dokłada cegiełkę do większości bramek. Druga połowa wyglądała tak jak chcemy grać i jak potrafimy już grać. Po dwumiesięcznym śnie obudził się Oliwer Pudo, strzelec dwóch bramek, Olivier Szewczyk za wszelką cenę chce pokazać, że im bliżej bramki przeciwnika tym on czuje się lepiej. Laura także strzeliła swojego kolejnego gola i z każdym meczem będzie lepiej. Kapitan biało - czerwonych po kłopotach zdrowotnych wraca do gry, do jakiej nas przyzwyczaił a bramkarze trzymają swój dobry poziom. Piotrek i Aleks mają się od kogo uczyć i tylko kwestią czasu i pracy jest to kiedy zaczniemy się cieszyć z ich bramek. Kolejny mecz w sobotę o 17.00 na naszym stadionie. Zapraszamy kibiców aby sami przekonali się, że te młode waleczne serca zasługują na doping i wsparcie :)

Seniorzy

Wiener Akademik - FC Polska Wien 0-4 (0-1) bramki: Mariusz Kozyra 2, Mateusz Piecuch, Rafał Knapik

Skład: Sławek Biel, Krystian Krata, Krzysztof Komasa, Tomasz Zaremba, Bartek Majchrzak, Jacek Wolny, Wojtek Bogacz, Mateusz Piecuch, Bartek Dołubizna, Rafał Knapik, Mariusz Kozyra oraz Kuba Janas i Łukasz Ziemianek. W kadrze był także Przemek Świercz

To spotkanie to rewanż za porażkę, jaką ponieśliśmy w rundzie jesiennej. Wtedy przegraliśmy 2-1. Tamten mecz rozgrywany był nazajutrz historycznego zwycięstwa Polski z Niemcami (2-0) w eliminacjach ME. Stąd nasza forma wtedy nie zachwycała ;) Tym razem nasz przeciwnik nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Nasz skład mógł być bardzo osłabiony gdyż wielu zawodników wyjechało do Polski ale atmosfera i chęci wygrania ligi są tak silne, że Krzysztof Komasa i Tomek Zaremba przyjechali specjalnie na mecz zarywając noc. Wielkie dzięki chłopaki za poświęcenie dla zespołu. Teraz o meczu :) Praktycznie cały wyglądał tak samo. Goście kontrolowali piłkę, rozgrywając raz jedną raz drugą stroną. Wiele dośrodkowań, niestety niecelnych. Wiele akcji indywidualnych nie zakończonych niestety strzałem. Gospodarze liczyli tylko na kontrę i długą piłkę. Taka taktyka mogła im przynieść korzyść jednak albo bramkarz ratował obronę albo brak skuteczności przeciwnika. W 37 minucie na pierwszy (!!!) strzał z dystansu zdecydował się Tomek Zaremba. Odbitą przez bramkarza piłkę najszybciej dotknął Mariusz Kozyra i strzałem z bliska otworzył wynik spotkania. Do przerwy 1-0. Po zmianie stron nadal dominującym zespołem była FC Polska ale na bramek, która to potwierdziła czekaliśmy do 67 minuty. Drugą asystę zaliczył Tomek podając do Mateusza Piecucha a ten lewą nogą z woleja nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Przeciwnik stracił już nadzieję i ochotę do gry a Polacy skrupulatnie to wykorzystali. Najpierw Bartek Dołubizna podał do Rafała Knapik, który wykorzystał sytuację podwyższając na 3-0. Chwilę po tym swoją 31 bramkę w sezonie strzelił "Mandziukić" i ustalił wynik spotkania na 4-0. Wynik poszedł w świat. Nasi najgroźniejsi rywale w walce o mistrza grali z różnym efektem. Ottakring awansował na pozycję vice lidera (7 pkt straty) wykorzystując porażkę Eintrachtu Wien (9 pkt straty) z Sans Papiers 3-4. W sobotę o 20.00 przyjdźcie na nasz kolejny mecz. Tym razem naszym rywalem będą czarnoskórzy zawodnicy Sans Papiers, którzy zatrzymali Eintracht. Wszyscy na stadion!!