statystyki szczegółowe

Aktualności

Ciemno - jasny weekend

• autor: mariusz_skwarlo, 2015-04-27 15:29

Tylko U10 wygrało swój mecz, pozostałe zespoły musiały uznać wyższość przeciwników.

U8

Keiserebersdorf Srbija 08 - FC Polska Wien 9-5 (4-0), bramki: Daniel Partyka, Maksymilian Olejnik 3, Jacek Droszcz

Skład: Dawid Ciepielowski, Daniel Partyka, Laura Sromek, Maksymilian Olejnik, Oliwer Pudo, Olivier Szewczyk, Dominik Kacprzak, Jacek Droszcz, Piotr Opałko

NASZ NAJLEPSZY MECZ OD POCZĄTKU SEZONU !!! Dziwicie się zapewne czemu jest tak źle (wynik) skoro jest tak dobrze (opis). Otóż jak zawsze powtarzam wynik w tym wieku jest sprawą drugo a nawet trzeciorzędną. Tydzień temu dostaliśmy lanie bez walki, bez pomysłu na grę i bez dokładnych podań, strzałów i krycia. W tym meczu umieliśmy wyprowadzić piłkę spod własnej bramki, wymienialiśmy bardzo dużo podań i oddaliśmy co najmniej 20 strzałów na bramkę przeciwnika. Jednak w drużynie przeciwnej bramkarz był ogromny jak na nasz wiek i łapał prawie wszystko. Dotykał poprzeczki lekko podskakując :) Jedyną opcją było tak rozmontować obronę żeby wbijać piłki do pustej bramki. Do przerwy ta sztuka się nie udała. My graliśmy, oni strzelali. 0-4 ale głowy w górze i błysk w oku każdego zawodnika. Drugą połowę zaczynamy od dwóch 100% sytuacji Jacka, który idealnie obsłużony przez Maksa źle przyjmuje piłkę i w sytuacji sam na sam ucieka ona za linie. Trudno, po to trenujemy żeby to poprawić. Oczywiście stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Więc co ? 0-5. Dalej nie można powiedzieć nic złego na biało - czerwonych. Chcą, walczą, są faulowani a sami odbierają piłki bez przekraczania przepisów. Dopiero przy stanie 1-7 zaczęło się zazębiać na tyle żebyśmy mogli się cieszyć z bramek. Strzelamy kolejno 4 bramki a przeciwnik odpowiada tylko jedną. Mamy 5-8 i chcemy jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Kończy się to zazwyczaj kontrą i tym razem nie było inaczej. Końcowy wynik brzmi słabo, ale nikt z kibiców ani zawodników nie był zawiedziony. Tym razem po prostu zabrakło szczęścia. Z taką grą i pracą na kolejnych treningach możemy być spokojnie o dalsze losy naszych najmłodszych reprezentantów. Kolejna próba już w czwartek, 30.04.2015 u nas o 17.00. Zapraszamy.

U10

Wienerfeld - FC Polska Wien 0-5  (0:4), bramki: Oliwier Pierz, Maks Olejnik, Adrian Kołodziej x2 oraz bramka samobójcza.

Skład: Jagła Filip, Emedole Nathan, Trąbiński Karol, Wróbel Dawid, Kołodziej Adrian,  Gąsiorowski Daniel, Oliwier Pierz, Okular Aleksander, Milczanowski Maciek, Krawczyk Filip, Olejnik Maks, Kacprzak Dominik

Kolejnym przeciwnikiem ligowym dla naszych chłopców w kategorii U10 była drużyna Wienerfeld, która zgłosiła się do rozgrywek dopiero na rundę rewanżową. Dlatego nie wiedzieliśmy czego możemy się po nich  spodziewać. Spotkanie rozegraliśmy w ustawieniu 8+1, a więc liczącym o 2 wiecej niż zwykle. Takim systemem będziemy również grać w przyszłym sezonie. Cały mecz był toczony pod nasze dyktando, a wynik 5:0 jest efektem tego, iż w drugiej połowie przeciwnik bronił się całą druzyną na własnej połowie, a przedostanie się pod jego bramkę w gęstym tłoku nie było już takie proste jak w pierwszej odsłonie spotkania, w której pokazaliśmy kilka składnych akcji. Wymienialiśmy piłkę w każdej strefie boiska, rozciągaliśmy grę do skrzydeł i potrafiliśmy się dłużej utrzymać przy piłce. Efektem takiej gry było strzelenie 4 bramek. We wspomnianej już drugiej połowie staraliśmy się nie obniżać lotów, ale czasami brakowało jednak miejsca na boisku, czego efektem było strzelenie tylko jednej bramki. Pierwsza połowa napawa jednak dużym optymizmem i miejmy nadzieję, że jest to prawidłowe odczucie.

FC Polska Wien - 1980 Wien 0-12 (0-4)

Skład: Szymon Zioło, Adrian Myśliwiec, Gerard Jędrzejczyk, Dawid Jędrzejczyk, Mikołaj Wantuch, Kuba Rogal, Mikołaj Gwiazdoń, Maiki Birgfellner, Filip Palacz, Manuel Ates, Adam Rogal

Trener gospodarzy po meczu: "Drużyna cały mecz starała się żeby mecz nie zakończył się jak ostatni. Niestety przede wszystkim braki siłowe oraz brak drużyny (Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego), brak wspólnego treningu oraz bardzo mocny przeciwnik. To wszystko złożyło się na to, że nie było szansy !! Chciałbym jednak pochwalić defensywę, że mimo takiej porażki byli najlepszą formacją i dawali z siebie wszystko do końca."

Seniorzy

FC Polska Wien - Azadi Wien 3-6 (1-2), bramki: Bartek Majchrzak, Romek Pałys, Rafał Knapik

Skład: Sławek Biel, Norbert Wielocha, Krzysztof Komasa, Tomek Zaremba, Krystian Krata, Romek Pałys, Wojtek Bogacz, Bartek Majchrzak, Bartek Dołubizna, Mariusz Kozyra, Rafał Knapik oraz Mateusz Piecuch, Kuba Janas i Leszek Krański. W kadrze meczowej był także Łukasz Ziemianek

Spotkanie z przeciwnikiem, który zawsze jest agresywny, szybki i dobry technicznie. To gwarancja emocji na boisku i trybunach. Na trybunach zjawili się zawodnicy vice lidera z Eintrachtu Wien, którzy korzystając z wolnego czasu po swoim meczu przyjechali dopingować naszych przeciwników. Głośne "AZADI !!" przegrywało jednak na początku meczu z jeszcze głośniejszym "POLSKA !!". Niestety biało - czerwoni już w 18 minucie stracili bramkę i musieli gonić. Było kilka wybornych sytuacji. Bartek Dołubizna obił poprzeczkę, kilka razy piłka minimalnie mijała bezradnego bramkarza ale do siatki nie wpadała. O ile z wcześniejszymi przeciwnikami taka mała skuteczność dawała się ukryć za wygraną o tyle tutaj przeciwnik wykorzystywał wszystko. Także błędy w obronie, które zdarzały się Polakom we wcześniejszych meczach, goście wykorzystywali z zimną krwią. Przeciwnik oddał może z siedem, osiem strzałów a skutecznych było aż pięć. Pod koniec pierwszej połowy w 41 minucie Azadi zdobyło drugiego gola gdy szybki napastnik dopadł to strąconej przez jednego z biało - czerwonych piłki i pokonał "Boruca" strzelając obok bliższego słupka. Tuż przed przerwą odżyły nadzieje bo bramkę "do szatni" zdobył Bartek Majchrzak z bliskiej odległości. Po tym golu sędzia zakończył pierwszą część meczu. W 53 minucie po stracie w środku pola błyskawiczna kontra gości kończy się tak jak każda tego wieczoru w ich wykonaniu. 1-3 i znowu trzeba gonić. Jednak już po chwili bo w 55 minucie Romek Pałys zdobywa kontaktowego gola i trybuny wzmacniają doping. 67 minuta i kolejna strata, kolejna kontra i kolejna bramka. 2-4, ile tak można ? Ano można, trzy minuty później Rafał Knapik znowu daje nadzieje i w 70 minucie mamy 3-4. Ostatnie 20 minut to próby wywalczenia chociaż jednego punktu i gra na czas przeciwnika. Polacy atakują ale narażają się na groźne kontry. Dopóki nie kończą się one strzałami dopóty są bez konsekwencji. Końcówka meczu i wszystko na jedną kartę. Dwie kontry dwie bramki. 3-6. Dziękuję, dobranoc. Emocje sięgnęły zenitu. Niestety zawiedliśmy kibiców i samych siebie. Mamy jednak wiele ambicji żeby udowodnić przede wszystkim sobie, że to tylko wypadek przy pracy, brak sportowego szczęścia i wyjątkowa skuteczność przeciwnika. Nadal mamy lidera ale pościg się zbliża .... Czy wytrzymamy presje i damy powody do dumy Polakom w Wiedniu ? Na to pytanie odpowiedź już w kolejnych meczach. Dziękujemy licznie przybyłym kibicom. Wasz doping był tak wielki, że do dzisiaj wielu ma problemy z mówieniem :) Do zobaczenia na boiskach ligowych.