statystyki szczegółowe

Aktualności

Pozytywny biało - czerwony weekend

• autor: kratinho83, 2015-03-22 20:19

Biało - czerwono było na trybunach w sobotnie i niedzielne mecze FC Polska Wien. Zapraszamy do przeczytania relacji :)

U8 - A11 Rapid Oberlaa - FC Polska Wien   1-10 (0-3) Bramki: Jacek Droszcz 3, Oliver Pudo 2, Oliwier Szewczyk 2, Maksymilian Olejnik 2, Piotr Opałko

Skład: Dawid Ciepielowski, Piotr Opałko, Laura Sromek, Oliver Pudo, Oliwier Szewczyk, Jacek Droszcz, Maksymilian Olejnik.

Siła przeciwnika była nieznana gdyż zespół dołączył do rozgrywek w przerwie zimowej. Początek meczu był troszkę niemrawy, taki śpiący. Biało - czerwoni przyzwyczajali się do mniejszego niż zwykle boiska i z respektem podeszli do przeciwnika. Sygnał do ataku dał najmłodszy w kadrze Jacek Droszcz, który dwoma trafieniami dał prowadzenie 2-0. Przy drugiej bramce znalazł się przed pustą bramką gdy po strzale Oliwiera Szewczyka bramkarz odbił piłkę. Swoją pierwszą bramkę w brawach FC Polska Wien w lidze zdobył Piotrek Opałko, który po podaniu Laury wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował okazji. 4-0 i 5-0 to bramki odpowiednio Olivera Pudo i Oliwiera Szewczyka. Niestety wtedy przytrafiła się lekka drzemka obrony i brak ataku na zawodniczkę atakującą spowodował utratę bramki. Kolejne bramki strzelali już tylko goście ustalając wynik na 10-1. Ostatnią bramkę bardzo dobrym uderzeniem popisał się Oliver Pudo, który po podaniu Maksa Olejnika strzelił przy słupku. Cały zespół zasługuje na brawa za akcje jakie sobie stwarzał. Wyprowadzanie piłki od bramkarza i grę w obronie. Poza jednym błędem gra tej formacji była dobra. W bramce pozytywnie zaprezentował się Dawid Ciepielowski a w jednej z akcji Laurze zabrakło szczęścia gdy po jej indywidualnym rajdzie lewą stroną piłka odbiła się od słupka. Gratulacje dla drużyny za postęp w grze. Oczywiście pracujemy dalej aby dobre było super :)

U10 -  FC Polska Wien - Mannsworth- 3-2  (2:1) bramki: Adrian Kołodziej x2, Maks Olejnik.

Skład: Jagła Filip, Emedole Nathan, Trąbiński Karol, Wróbel Dawid, Blaszak Szymon, Krawczyk Filip, Patryk Nikiel, Olejnik Maksymilian, Kołodziej Adrian, Jezierski Robert, Gąsiorowski Daniel, Milczanowski Maciej, Pierz Oliwier.

Sekcja U10 FC Polska Wien w niedzielne przedpołudnie podejmowała zespół, który jako jedyny w zeszłej rundzie pokonał naszych młodych piłkarzy. Tak, więc do meczu specjalnie nikogo nie trzeba było motywowaćJ Cała drużyna chciała wyrównać rachunek w najlepszy sposób jaki się da. Na boisku biegaliśmy na szybszych niż zwykle obrotach, wkładaliśmy nogę prawie do każdej piłki, no i przede wszystkim walczyliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Taka gra zaowocowała tym, że strzeliliśmy o jedna bramkę więcej niż przeciwnik i teraz możemy się cieszyć z fotela lidera rozgrywek. Chłopcy zagrali kolejny mecz, w którym pokazali, że drzemie w nich potencjał, który stopniowo zaczynają wykorzystywać. Rozegraliśmy kilka ciekaw akcji w ofensywie, byliśmy solidni w obronie i dzięki temu zrewanżowaliśmy się drużynie Mannsworth i już czekamy na kolejnych przeciwników w lidze . Brawo chłopcy !!

Relacja bramkowa:

1:0 – Adrian (asysta Maks)

2:1 – Adrian (asysta Karol)

3:1- Maks (asysta Adrian)

U13 - FC Polska Wien - Sportunion Mauer   1-3 (1-1) Bramka: Maiki Birgfelner

Skład: Szymon Zioło, Dawid Jędrzejczyk, Gerard Jędrzejczyk, Mikołaj Wantuch, Jakub Rogal, Adrian Myśliwiec, Sebastian Książek, Mikołaj Gwiazdoń, Maiki Birgfelner, Max Bielecki, Adam Rogal oraz Manuel Ates, Dawid Kopyciński i Adrian Kołodziej

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry i prób akcji ofensywnych z obu stron. Na początku spotkania obie drużyny miały kilka ciekawych zagrań co zapowiadało nam dobry mecz. Pierwszą bramkę strzelili goście gdy z około 20 metrów bardzo ładnym uderzeniem popisał się pomocnik przyjezdnych i pod poprzeczką umieścił piłkę w bramce. Odpowiedź biało - czerwonych była jednak natychmiastowa. Niby chaotczne wybicie piłki przez obrońcę zamieniło się w asystę gdy Maiki Birgfelner umieścił piłkę w siatce przeciwnika. 1-1 i nadzieję na wygraną odżyły. W drugiej połowie jednak goście swoją grę udokumentowali zdobyciem dwóch kolejnych goli a naszym zawodnikom ta sztuka nie udała się ani razu. Pierwsza ligowa porażka w tej rundzie jest przykra ale symptomy pozytywnego grania były. Oczywiście pierwsza jaskółka wiosny nie czyni. Jednak może przy dawaniu z siebie więcej na treningach przyniesie w końcu efekty ? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami, drużyno U13 :)

Seniorzy - FC Polska Wien - SKV Suryoyo   6-1 (2-1) Bramki: Mariusz Kozyra 3, Rafał Knapik 2, Norbert Wielocha

Skład: Sławek Biel, Tomek Zaremba, Krzysztof Komasa, Mariusz Skwarło, Krystian Krata, Mateusz Piecuch, Wojtek Bogacz, Bartek Majchrzak, Bartek Dołubizna, Rafał Knapik, Mariusz Kozyra oraz Jacek Wolny, Norbert Wielocha, Łukasz Ziemianek. W karze byli także Leszek Krański i Marcin Kołodziej

Mimo potężnej różnicy w tabeli (FCP lider, Suryoyo ostatnie) wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz. Oglądaliśmy przecież przeciwnika tydzień wcześniej gdy urwał punkty vice liderowi Eintrachtowi Wien. Goście zaczęli z ogromnym animuszem i wychodziło im większość zagrać i strzałów. Początek spotkania to poprzeczka, słupek z wolnego, fantastyczna interwencja Sławka "Boruca" Biela i w końcu bramka dla gości na 0-1. Taki obrót spraw obudził nieco śpiący zespół gospodarzy. Zmiana Mateusza Piecucha i Bartka Dołubizny stronami była idealnym rozwiązaniem. Dwie bliźniacze akcje: podanie wzdłuż linii bocznej do "Rybci" ten z linii końcowej dogranie w pole karne i Mariusz Kozyra dwa razy pakuje piłkę do siatki. 2-1 do przerwy chociaż z przebiegu spotkania mogło to wyglądać różnie. Po przerwie na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Biało - czerwoni zaczęli mocno bo już minutę po wznowieniu gry Rafał Knapik uderzeniem głową podwyższył rezultat na 3-1. W 62 minucie "Mandziukić" skompletował hat-tricka a 12 minut później Rafał Knapik zdobył swojego kolejnego gola i wynik brzmiał 5-1. W 78 minucie na placu pojawił się Norbert Wielocha, który najpierw był bezpardonowo atakowany przez przeciwnika a później, przejął podanie od Bartka Dołubizny i strzałem obok słupka ustalił wynik meczu na 6-1. Lider pozostał w polskich rękach a ponieważ drugi w tabeli Eintracht uległ zespołowi Vienna City, przewaga wzrosła do 4 pkt nad vice liderem. Kolejny mecz w niedzielę o 15 a przeciwnikiem będzie mocna drużyna Vienna City. Do zobaczenia na stadionie.