statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięska walka z Azadi

• autor: mariusz_skwarlo, 2014-10-05 17:53

W VI kolejce drużyna seniorów FC Polska Wien zmierzyła się z bardzo niewygodnym dla nas rywalem – Azadi Wien...

W VI kolejce drużyna seniorów FC Polska Wien zmierzyła się z bardzo niewygodnym dla nas rywalem – Azadi Wien. Na domiar złego gospodarz wymyślił bardzo ciekawą godzinę rozegrania meczu, 8:15 rano! Od 7:30 słuchaliśmy już odprawy przedmeczowej prowadzonej przez nowego trenera FC Polska Wien – Wojtka Bogacza. Spotkanie rozpoczęliśmy od badania możliwości przeciwnika, który jak podejrzewaliśmy grał szybką i techniczną piłkę. Po wymianie kilku „ciosów” z każdej strony, strzeliliśmy w końcu bramkę na 1:0. W 25 minucie z rzutu wolnego świetnym podaniem popisał się Wojtek Bogacz, a Mariuszowi Kozyrze nie pozostało nic innego jak tylko głową umieścić piłkę w siatce rywala. W 35 minucie po podaniu  Bartka Dołubizny, Romek Pałys ze spokojem umieścił piłkę w siatce i FC Polska Wien prowadziła już 2:0. Gospodarze w końcówce spotkania zagrozili nam również stuprocentową sytuacją, ale dzięki ofiarnej interwencji obrony, piłka została zablokowana, a my mogliśmy schodzić do szatni z dwubramkową przewagą. Po przerwie rywale podeszli nas bardzo wysoko i próbowali szybko odrobić straty, ale po strzale z bliskiej odległości Romka Pałysa z bliskiej odległości, zostali szybko skarceni, za swoją odważna grę do przodu. Chwilę później nietuzinkową techniką popisał się po raz kolejny Bartek Dołubizna, który po kiwnięciu dwóch obrońców i położeniu bramkarza skierował piłkę do pustej bramki. Rywale odpowiedzieli jeszcze pod koniec spotkania golem, po rzucie karnym. Warto nadmienić, że nasz debiutujący w bramce  „Turek” wyczuł intencje gracza Azadi i zabrakło mu dosłownie centymetrów, żeby obronić rzut karny. Już za tydzień kolejne spotkanie! Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Wiener Akademik. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na Kendlerstrasse!! A za dzisiaj SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ! Miło było słyszeć gorący doping i to o tak wczesnej porze!!