Efektowne mecze sekcji młodzieżowych!

• autor: mariusz_skwarlo, 2014-09-14 21:17

W miniony weekend świetne mecze rozegrały wszystkie sekcje młodzieżowe FC Polska Wien. Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkań.

U 8 - BHW LOK Janecka Hornwald – FC Polska Wien 4:17 (2:4)

Skład: Partyka Daniel, Kacprzak Dominik, Maksymilian Olejnik, Alex Michalak, Gracjan Moniakowski, Jacek Droszcz, Oliver Pudo, Talarek Oskar.

Najmłodsza sekcja piłkarska FC Polska Wien rozpoczęła rozgrywki od bardzo wysokiego i efektownego zwycięstwa! Mimo pochmurnej pogody nasi chłopcy pokazali jak wielka frajdę sprawia im gra w piłkę nożną. Cieszy fakt, że każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tak okazałego zwycięstwa. Na boisku pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko szukać gry indywidualnej, ale również zespołowej. Przy 17 strzelonych bramkach, aż 12 razy zaliczaliśmy asystę! Nasi chłopcy zasługują na wielkie brawa za walkę na boisku, zaangażowanie i co najważniejsze uśmiech na twarzach. Witamy w naszym gronie kolejnego zawodnika! Jacek Droszcz w swoim debiucie zaliczył swoje pierwsze trafienie i dwie asysty !! Brawo Jacuś i nie zwalniaj tempa. Nowym kapitanem sekcji U8 został mianowany Dominik Kacprzak  - jesteśmy pewni, że sprostasz zadaniu!  Kto wygrał mecz? Polska!! Kto? Polska!! Kto? Polska, Polska, Polska !! Chłopcy, tylko od nas zależy, czy po każdym meczu będziemy tak się cieszyć ze zwycięstwa!!

Relacja bramkowa:

1:0 – bramka samobójcza

2:0 – bramka samobójcza

3:0 – Oliver (asysta Maks)

4:1 – Aleks (asysta Maks)

5:2 – Maks

6:2 – Oliver (asysta Dominik)

7:2 – Maks (asysta Alex)

8:3 – Maks

9:3 – Dominik

10:3 – Alex

11:3 – Dominik (asysta Alex)

12:3 – Oliver (asysta Dominik)

13:3  - Oliver (asysta Jacek)

14:4 - Oliver (asysta Jacek)

15:4 – Jacek (asysta Maks)

16:4 – Gracjan (asysta Oliver)

17:4 – Oliver (asysta Maks)

U 10- FC Polska Wien - Hirschstetten   17:0  (7:0)

Skład:  Jagła Filip, Emedole Nathan, Żmij Brajan, Kołodziej Adrian, Trąbiński Karol, Milczanowski Maciek, Wróbel Dawid, Blaszak Szymon, Pierz Oliwier, Kacprzak Dominik, Olejnik Maksymilian, Laura Sromek, Filip Krawczyk .

Nasi chłopcy szybko pozbierali się, po ostatniej porażce w meczu inauguracyjnym ligę. W niedzielnym meczu zdecydowanie pokonali zawodników Hirschstetten… uwaga – 17:0!! W całym spotkaniu byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, przeważaliśmy w każdym fragmencie gry, a wynik, co cieszy najbardziej był efektem gry zespołowej. Przy 17 trafieniach odnotowaliśmy aż 12 asyst. Pokazaliśmy, że dzięki walce o każdą piłkę oraz krótkim kryciu przeciwnika, jesteśmy w stanie atakować, a nie tylko bronić się (jak w ostatnim meczu). W drugiej połowie nasz bramkarz Natan Emedole kilkukrotnie stawał się stoperem, co pokazuje jak wysoko na połowie przeciwnika potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce. Chłopcy, oby tak dalej!! Zapraszamy na treningi, bo bez nich nic samo nie przyjdzie. Brawa za walkę, brawa za grę zespołową, no i oczywiście brawa za tak okazałe zwycięstwo!! Nie codziennie wygrywa się różnicą 17 bramek. Witamy w naszym gronie kolejnych zawodników: Laurę oraz Filipa i już na wstępie gratulujemy pierwszych bramek ! Kapitanem sekcji U 10 został Filip Jagła. Filip, wierzymy, że Twoja siła spokoju pozwoli nam na utrzymanie świetnej atmosfery w drużynie !

Relacja bramkowa:

1:0 – Adrian (asysta Karol)

2:0 – Oliwier (asysta Brajan)

3:0 – Adrian (asysta Oliwier)

4:0 – Karol (asysta Adrian)

5:0 – Maks (asysta Oliwier)

6:0 – Filip Jagła (asysta Maciek)

7:0 – Filip Krawczyk

8:0 -  Szymon

9:0 – Karol

10:0 - Adrian (asysta Szymon)

11:0 – Adrian (asysta Filip Jagła)