• autor: kratinho83, 2014-06-23 14:13

To jest już koniec .... Nie ma już meczy. Jesteśmy smutni, możemy odpocząć ;)

U10 Marswise - FC Polska Wien 3-4 (2-1) Bramki: Kuba Rogal 2, Mateusz Basta 2

FC Polska Wien: Nathan Emedole, Dawid Wróbel, Karol Trąbiński, Szymon Szacht, Filip Jagła, Patryk Gąsiorowski, Daniel Gąsiorowski, Sebastian Książek, Mateusz Basta, Kuba Rogal

Ostatni mecz w sezonie, ostatni w takim składzie - jednym słowem idzie nowe. Chłopcy zakończyli sezon bardzo udanie. Pokazali, że potrafią pokonać nawet drużynę, która znajduje się na 4 miejscu w tabeli. Biało - czerwoni przegrywali w tym meczu trzy razy: 0-1, 1-2 i 2-3. Za każdym razem podnosili się po ciosach i za trzecim razem pokazali coś więcej niż brak załamania. W kilka minut przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej połowie mieliśmy wiele niedokładnych podań a obrona nie była monolitem. W drugiej połowie drużyna zagrała dużo lepiej zarówno w defensywie jak i pod bramką przeciwnika. Dużo większa agresywność i doskakiwanie do przeciwnika spowodowało wiele ważnych odbiorów. Podania były już celne i wymieniane w odpowiednim tempie i z odpowiednią siłą. Ruchliwość i zaangażowanie zostało nagrodzone zwycięstwem. Tak kończymy sezon świetną passą pięciu meczy bez porażki (4 remisy i teraz wygrana). Wielkie brawa dla każdego kto w tym meczu zagrał i do zobaczenia w sierpniu. Nie zapominajcie o "kapkowaniu" ;)

U12 Schwechat SC - FC Polska Wien 7-1 (4-0) Bramka: Kuba Rogal

FC Polska Wien: Szymon Zioło, Mikołaj Wantuch, Dawid Jędrzejczyk, Gerard Jędrzejczyk, Filip Jagła, Sebastian Książek, Kuba Rogal, Mikołaj Gwiazdoń, Adrian Mysliwiec, Filip Palacz, Krzysiek Marchart, Adam Rogal

Ostatni mecz w tym sezonie. Nie liczył się do tabeli gdyż był spotkaniem towarzyskim. Gospodarze przystąpili do rozgrywek w połowie sezonu i każdy ich mecz jest tak traktowany. Nie zmienia to faktu, że nasi zawodnicy mieli do udowodnienia, że poprzedni tydzień i porażka 1-4 z Wienerberg to wypadek przy pracy. Niestety, towarzyskie podejście do meczu spowodowało, że już do przerwy przegrywaliśmy 0-4 chociaż parę sytuacji zespół stworzył. Gospodarze byli lepsi piłkarsko co pokazywali w każdym prawie rozegraniu akcji. Biało - czerwoni starali się pokazać co potrafią ale wtedy nie był to ich dzień. Bramkę honorową strzelił chyba najbardziej waleczny zawodnik na boisku Kuba Rogal. Pożegnanie z sezonem nie wypadło więc najlepiej ale każdy kto zna tych chłopaków wie, że potrafią dużo więcej i czekamy aż zaprezentują to już we wrześniu :)

Seniorzy SSV 2013 - FC Polska Wien 3-6 (2-1) Bramki: Romek Pałys 3, Mariusz Kozyra 2, Sławek Matoga

FC Polska Wien: Sławek Biel, Jacek Wolny, Mariusz Skwarło, Krystian Krata, Jakub Ziemianek, Łukasz Ziemianek, Wojtek Bogacz, Sławek Matoga, Marcin Kołodziej, Romek Pałys, Mariusz Kozyra, Marek Świerczewski, Norbert Wielocha

Już w poprzedniej kolejce zapewniliśmy sobie 3 miejsce w lidze. Tylko dwóch zawodników rezerwowych w tym Trener Marek Świerczewski to efekt długiego weekendu i kontuzji. Dzień wcześniej Seniorzy FC Polska Wien zdobyli 3 miejsce w międzynarodowym turnieju w miejscowości Gumpoldskirchen. Zaczęliśmy w ustawieniu 3-5-2 co było pewnego rodzaju nowością. Do przerwy przegrywaliśmy 2-1. Bramki traciliśmy w kuriozalny sposób. Można powiedzieć, że rozluźnienie było zbyt duże. Pierwszy gol padł po rzucie karnym do którego doszło po szeregu złych decyzji obrońców. Druga bramka to piąstkowanie bramkarza na 30 metr i lob z tegoż włąśnie miejsca zawodnika, który przejął piłkę. Bramka dla nas padła po strzale praktycznie z zerowego kąta a bramkarz sam sobie wsadził ją za linię. Jak widać, piłkarskie jaja ;) Zaraz po przerwie tracimy bramkę na 3-1 i mało kto wierzył w choćby punkt. Na pewno wierzyli w to zawodnicy FC Polska Wien. Kolejne 5 (słownie: pięć) strzelają już tylo biało - czerwoni za sprawą klasycznego hattricka Romka Pałysa i dwóch trafieniach Mariusza Mandziukicia Kozyry. Wygrana 6-3 z wyniku 1-3 ? To możliwe tylko wtedy gdy atmosfera w zespole jest taka jak u nas - czujemy się pewnie i dzięki temu takie rzeczy są możliwe. NA kończącym sezon grillu, świętowanie nie miało końca ...... Kto był ten wie, kogo nei było niech żałuje. Może jakieś zdjęcia wyciekną do mediów ..... ;)

Do zobaczenia na treningach w sierpniu. Ze sportowym pozdrowieniem dla wszystkich, którzy w tym sezonie wspierali FC Polska Wien w każdy możliwy sposób. Jesteśmy dla Was i bez Was nas nie ma !! Dzięki ;)