9 Kirchbluten Cup Breitenbrunn 2014

• autor: kratinho83, 2014-05-26 16:49

Zawodnicy FC Polska Wien U10 reprezentowali nasz klub w 9 turnieju w Breitenbrunn koło Neuseedler am See. Zachęcamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Turniej rozpoczął się kilka minut po godzinie 13 i trwał do 17. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym czyli kto zdobędzie więcej punktów ten wygrywa. Od samego początku biało - czerwoni mieli w planie dobrze się bawić a wynik każdego z meczy był sprawą drugorzędną. Mecze trwały 12 minut.

ASV Siegendorf  - FC Polska Wien  (2-1) Pierwszy mecz i szybkie prowadzenie uśpiły nieco naszych zawodników, którzy dali sobie strzelić kolejne bramki i ostatecznie przegrali. Nasz przeciwnik zajął ostatecznie 2 miejsce.

FC Polska Wien - FC Olympique Klosterneuburg  (3-0) (walkower - goście nie pojawili się na turnieju)

FC Polska Wien - SC Sommerein  (4-2) Drugi mecz i pewne zwycięstwo. Biało - czerwoni prowadzili już 4-0 jednak w końcówce gdy szanse otrzymali zmiennicy straciliśmy niepotrzebnie dwie bramki.

ASK/BSC Bruck an der Leitha - FC Polska Wien  (1-2) Przeciwnika znaliśmy z zimowego turnieju, który był organizowany przez nich. Wtedy było agresywnie a przeciwnicy mieli pretensje o zbyt mocny odbiór piłki. Tym razem wygrana 2-1 przyszła nam łatwiej i dzięki czysto piłkarskim umiejętnością. Nasz przeciwnik zajmuje jednak 2 miejsce w turnieju.

SV Donau Wien - FC Polska Wien  (1-1) Spotkanie w którym większość obserwatorów spisywała młodych piłkarz z Polski na pożarcie. Ambicja i dobra gra dała nam jednak cenny remis.

Austria XIII - FC Polska Wien  (3-0) Mecz z przeciwnikiem, który wygrał turniej zwyciężając wszystkich przeciwników. Przy stanie 0-0 i 0-1 mieliśmy swoje wyborne okazje jednak zabrakło troszeczkę szczęścia. Wyrazy uznania dla biało - czerwonych wyraził nawet trener przeciwników co zdarza się niezwykle rzadko.

SV Aspern - FC Polska Wien (1-1) Miała być zabawa a jednak przy osiąganych wynikach kalkulatory poszły w ruch. Wygrywając to spotkanie zapewniamy sobie drugie miejsce. Remisujemy jednak 1-1. Brawa dla chłopców za walkę i ambicję w ostatnim meczu. To był 6 mecz w pełnym słońcu a mimo to odwrócili losy spotkania i z wyniku 0-1 wyciągnęli na 1-1.

Bramki dla FC Polska Wien strzelali: Adrian Kołodziej 2, Kuba Rogal 4, Patryk Gąsiorowski 3. Asystowali Kuba Rogal 2, Patryk Gąsiorowski 1, Adrian Kołodziej 2, Sebastian Książek 1, Filip Jagła 1, Filip Palacz 2

Ostatecznie z 11 punktami na koncie zajęliśmy 4 miejsce i odebraliśmy pamiątkowe medale i pokaźny puchar. Nie to jednak było najważniejsze. Zgodnie z zapowiedziami, przyjechaliśmy dobrze się bawić. Tak było. Zawodnicy między meczami grali w piłkę z Rodzicami i innymi dziećmi. Jedliśmy i piliśmy niezdrowo ;) Po turnieju pojechaliśmy nad pobliskie jezioro i wraz z Rodzicami wykapaliśmy się. Woda była ciepła, atmosfera gorąca i uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Tego dnia dobrze bawili się Nathan Emedole z Mamą, Szymon Szacht z Rodziną, Patryk i Daniel Gąsiorowski z Rodziną, Kuba Rogal, Krzysiek Marchart z Mamą, Adrian i Arek Kołodziej z Tatą, Filip Jagła z Rodziną, Filip Palacz z Rodziną, Patryk Nikiel z Rodziną, Dawid Wróbel z Tatą oraz Sebastian Książek.

Organizacja turnieju stałą na wysokim poziomie. Zarówno przebieg rozgrywek jak i sędziowanie było na bardzo dobrym poziomie. Organizacja szatni oraz jedzenia i picia dla dzieci także. Gratulujemy organizatorom sprawnie przeprowadzonej imprezy. Mamy nadzieję, że nasz turniej 15 czerwca będzie stał na jeszcze wyższym poziomie.

autor: ~Gonzo 2014-05-26 22:51:13

avatar Pozdrawiam bylo swietnie